Co zyskujesz, studiując pedagogikę na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

- Zdobędziesz wiedzę na temat założonej relacji edukacji, wychowywania i kształcenia człowieka w odniesieniu do współczesnych przemian społeczno-kulturowych.
- Będziesz potrafił/potrafiła diagnozować i organizować pracę z grupami dzieci w różnym wieku oraz pochodzących z różnych środowisk.
- Spotkasz się z wybitnymi ekspertami, praktykami w swoich dziedzinach.
- Zaprojektujesz badania pedagogiczne.
- Zaplanujesz działania edukacyjne w instytucjach oświatowych i poza nimi.
- Będziesz mieć możliwość uczestniczenia w różnorodnych wydarzeniach naukowych, kulturalnych i edukacyjnych (konferencje, wykłady otwarte, seminaria, warsztaty, eventy).
Obecne studia nie spełniają Twoich oczekiwań? Myślisz o zmianie uczelni? Dobrze trafiłeś! Z naszą pomocą przeniesiesz się z dowolnej uczelni do Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW

Ciekawostki:
- W trakcie studiów można uzyskać dodatkowe specjalistyczne kwalifikacje dzięki certyfikowanym kursom w zakresie wybranych metod terapii.
- Po studiach możesz pracować w zależności od wybranego modułu specjalnościowego w: publicznych lub niepublicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych, poradniach rodzinnych i specjalistycznych, centrach integracji społecznej, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapeutycznych, instytucjach edukacyjnych, wychowawczych, resocjalizacyjnych, instytucjach kultury i sztuki oraz organizacjach pozarządowych.
- Program studiów jest zgodny z rozporządzeniem w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli – Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (dziennikustaw.gov.pl)
- Warunkiem zatrudnienia absolwentów studiów kierunku pedagogika we wszystkich instytucjach edukacyjnych podległych Ministerstwu Edukacji i Nauki jest posiadanie przez nich przygotowania pedagogicznego.
-
Ważne: By uzyskać kwalifikacje nauczyciela-pedagoga, nauczyciela terapeuty pedagogicznego, nauczyciela wychowawcy w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, ośrodkach wychowawczych, konieczne jest ukończenie studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku pedagogika w zakresie odpowiadającym kwalifikacjom.
Warunkiem zatrudnienia absolwentów studiów kierunku pedagogika we wszystkich instytucjach edukacyjnych podległych MEN jest posiadanie przez nich przygotowania pedagogicznego.
Praktyki i staże:
Praktyki zawodowe to ważny element studiów. Studenci studiów magisterskich realizują 120 godzin praktyk w całym toku studiów, zdobywając doświadczenie zawodowe. Jeśli pracujesz w zawodzie zgodnym z kierunkiem studiów, możesz częściowo zaliczyć praktyki na podstawie zatrudnienia. W trakcie studiów masz też szansę na płatny staż.

Praca po studiach:
-
Pracuj jako pedagog szkolny w szkołach publicznych i prywatnych. Wspieraj uczniów w ich rozwoju, pomagaj rozwiązywać problemy edukacyjne i wychowawcze.
-
Zostań terapeutą pedagogicznym w poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Prowadź diagnozę i terapię dzieci z trudnościami w uczeniu się oraz problemami emocjonalnymi.
-
Prowadź zajęcia z zakresu mediacji rówieśniczych, udzielaj wsparcia młodzieży w sytuacjach kryzysowych.
-
Zostań managerem projektów społecznych w organizacjach pozarządowych, muzeach, placówkach kulturalno-oświatowych. Planuj i nadzoruj projektami, które poprawią sytuację lokalnych społeczności.
-
Pracuj jako specjalista ds. integracji społecznej w centrach pomocy i organizacjach wspierających. Prowadź programy aktywizujące oraz wspieraj osoby wykluczone społecznie.
Praktyczne studia:
Uczymy tak, aby jak najlepiej przygotować Cię do rzeczywistych wyzwań, z jakimi spotkasz się w pracy zawodowej.
-
Wizyty studyjne – poznanie środowiska potencjalnej pracy po studiach,
-
Projekty indywidualne lub grupowe – szukanie rozwiązań praktycznych.
-
Zajęcia w warunkach rzeczywistych – doświadczanie pracy w placówkach i instytucjach pedagogicznych.
-
Praktyki – testowanie teorii w praktyce.
-
Zajęcia z praktykami – eksperci z dziedziny.
-
Nowoczesne narzędzia – aktualne technologie.
-
Case studies – analiza realnych przypadków.
Posłuchaj co o pedagogice mówi nasz student Mateusz Katzban.
Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.
Zapisując się do 24 kwietnia, zyskujesz:
● 800 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
● dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 439 zł
Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej:
● Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie rozliczana również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
● dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.
Czego się nauczysz?



Zobacz specjalności na tym kierunku
Program studiów
Wybrane zajęcia kierunkowe:
- Andragogika
- Pedagogika porównawcza
- Edukacja w społeczeństwie sieci
- Edukacja antydyskryminacyjna
- Pedeutologia